کتیرا

همه ما در مورد خواص کتیرا برای مو و پوست شنیده ایم. کتیرا گیاهی بوته ای شکل ، خاردار و کوتاه قد است و بیشترین حجم آن در مناطق شیب دار و کوهستانی مانند آسیای میانه یافت می شود. با این حال، از بین تمام کشورهای جهان ، ایران یکی از مشهورترین مناطق برای تولید صمغ کتیرا است و در واقع به عنوان بزرگترین تولید کننده در جهان شناخته می شود.

کتیرا به عنوان یک خنک کننده حرفه ای برای گرمازدگی عمل می کند و دمای بدن را کاهش می دهد. نوشیدن این ماده همچنین باعث کنترل آبریزش بینی در کودکان در فصل گرم تابستان می شود. کتیرا گیاهی بسیار محبوب و جایگزین داروهای شیمیایی برای بیماری های آزار دهنده است. صمغ کتیرا روشی بسیار موثر برای درمان بی اختیاری ادرار است و به شل شدن عضلات ادرار کمک می کند. کتیرا برای پوست بسیار موثر است و زیبایی را افزایش می دهد.

از جمله خواص کتیرا برای پوست باید گفت که این ماده حاوی خاصیت ضد پیری است که باعث تاخیر در ایجاد چین و چروک های پوستی می شود. زنان پس از زایمان ضعیف می شوند. مادرانی که پس از زایمان دچار ضعف و معلولیت می شوند می توانند از کتیرا برای به دست آوردن دوباره قدرت جسمی خود استفاده کنند تا بتوانند از پس چالش های مادری برآیند. کتیرا ماده ای خوراکی است و ضمنا در داروها و غذاها به عنوان امولسیون کننده ، غلیظ کننده ، تثبیت کننده و افزودنی هم استفاده می شود.

می توانید مقدار زیادی از آن را به غذا یا رژیم روزانه خود اضافه کنید تا ضربان قلب را تنظیم کرده و دمای بدن را به طور موثر کاهش دهد. علاوه بر این، صنعت کاغذ ، لوازم آرایشی، چرم و منسوجات از دیگر کاربردهای صنعتی این گیاه گران قیمت است. کتیرا در داروهای رایج بصورت ژل، شربت ها ، پمادها و کرم ها به عنوان روان کننده و غلیظ کننده استفاده می شود.

هم اکنون سفارش دهید