زیره سیاه

زیره سیاه یکی از گیاهان بومی آسیا است که به دلیل عطر و طعم بی نظیر در انواع غذاهای قرن بیست و یک مورد استفاده قرار می گیرد. دانه های این گیاه برای پخت و پز بسیار عالی است و به همین دلیل از آن به طور گسترده در غذاهای هندی، آلمانی و روسی استفاده می شود. زادگاه قدیمی گیاه زیره استان کرمان در ایران است که نوع سیاه آن هم در آن پرورش داده میشود. این گیاه بیشتر در حاشیه رودخانه ها رشد می کند و کشت آن به آب زیادی احتیاج ندارد.

اگر این گیاه به پنیر اضافه شود، قدرت ذخیره آب پنیر را افزایش داده و پنیر را معطر می کند. طب سنتی به ما می گوید که گیاه زیره سیاه معده و کبد را تقویت می کند ، یبوست را درمان می کند و شیردهی را افزایش می دهد. زیره سیاه تأثیر قابل توجهی بر ترشحات هورمون تیروئید دارد و میزان ترشحات را افزایش می دهد. بنابراین، برای افرادی که از کم کاری تیروئید رنج می برند بسیار مفید است. اما افرادی که لاغر و دارای تیروئید هستند نباید در این کار زیاده روی کنند، زیرا آنان اساسا از پرکاری تیروئید رنج می برند.

زیره سیاه از دوران باستان به طور گسترده در بین مردم مورد استفاده قرار می گرفت. مردم روستا می گویند غرغره آب جوشانده و زیره سیاه در دهان، دندان درد را تسکین می دهد. سرانجام جالب است بدانید، زیره سیاه می تواند بصورت آسیاب شده و به انواع غذاها، ماست و سوپ ها بصورت روزانه اضافه گردد و همچنین به عنوان نوشیدنی و دمنوش طبیعی استفاده شود.

هم اکنون سفارش دهید