گل محمدی

گل محمدی درختچه ای است همیشگی با ارتفاع یک تا دو متر. در طب سنتی، اعتقاد بر این است که این گیاه یک گیاه باستانی است. طبق اسناد تاریخی، این گیاه سابقه بسیار طولانی در ایران دارد و ایران از قرن شانزدهم تولید کننده اصلی اسانس این گل در سراسر جهان بوده است.

تولید یک لیتر اسانس گل محمدی ضرورتا نیاز به استفاده از چهار تن گلبرگ گل دارد و بنابراین این گیاه یک محصول بسیار گران قیمت است. گونه های گل رز در ترکیه و مراکش نیز کشت می شود ، اما از نظر کیفیت تجاری و آنالیز علمی ترکیبات شیمیایی، آنها نمی توانند با گل های محمدی در ایران رقابت کنند. بیشترین کاربردهای دارویی گل محمدی در طب سنتی برای درمان درد قفسه سینه یا شکم، مشکلات گوارشی، تقویت قلب، مشکلات خاص گردن و مشکلات قاعدگی نشان داده شده است.

صابون ها ، کرم ها و لوسیون های اسانس این گل باعث آماده سازی و مرطوب سازی پوست می شود که برای پوست های حساس مانند پوست کودک مفید است و در رفع چین و چروک های پوست، مرطوب سازی و درمان التهابات پوست موثر است. از عصاره این گل معطر به عنوان نرم کننده مطمئن مو نیز استفاده می شود و مو را ضخیم می کند. با شستشوی آب گل محمدی، مشکل تنفس سخت از بین می رود. عطر و ادکلن استثنایی این گیاه مدتهاست که برای شرکت های تولید کننده عطر شناخته شده است.

هم اکنون سفارش دهید