آنغوزه

آنغوزه گیاهی با ریشه های ضخیم و گوشتی است. این گیاه در مناطق گرم و آهکی آسیا مانند کوههای افغانستان رشد می کند و با این وجود اما بزرگترین تولید کننده این گیاه گران قیمت در سطح جهان ایران است. میوه این گیاه بیضی شکل و به رنگ قهوه ای است. از ساقه این گیاه نوعی صمغ استخراج می شود که آنغوزه نامیده می شود و امروزه در داروسازی کاربرد دارد. این صمغ هنگام مصرف غذاهای چرب محافظ خوبی در برابر تری گلیسیرید و کلسترول است. ماده ای به نام کومارین در این گیاه خون را رقیق می کند. تجزیه و تحلیل آنغوزه نشان می دهد که این ماده حاوی 67.8٪ کربوهیدرات ، 16.0٪ رطوبت ، 4٪ پروتئین ، 1٪ چربی ، 7٪ مواد معدنی و 4.1٪ فیبر است. یکی از خواص بارز آنغوزه خاصیت انگل‌کشی قوی آن است اگر به زمین کشاورزی و درختان از جمله درختانی که دچار آفت سوسک سرشاخه خوار شده‌اند در چند نوبت آنغوزه تلخ داده شود، به عنوان آفت‌کش قوی عمل می‌کند.

مواد معدنی و ویتامین های آن سرشار از کلسیم به علاوه فسفر، آهن، کاروتن، ریبوفلاوین و نیاسین است که برای قوی شدن بدن مفید است. شما همچنین می توانید از آنغوزه به عنوان پودر، روغن و ادویه جات در غذاهای مختلف استفاده کنید. یکی دیگر از کاربردهای سنتی و تجربی آنغوزه درمان دندان درد و گوش درد است. می توانید دهان خود را با آب و انغوزه شستشو دهید و برای درمان گوش درد می توانید روغن نارگیل و مخلوط انغوزه را در گوش بریزید. برای این منظور مقداری از آن را با آبلیمو مخلوط کرده و با پنبه روی دندان های خود قرار دهید. در طب سنتی توصیه می شود برای درمان بیماری های شایع ، از جمله آسم و بیماری های مربوط به زنان ، و همچنین برای دردهای کمر و مفاصل تجویزشود. پوست سر هر روز فولیکول های مو را افزایش می دهد. این در نهایت منجر به ریزش و آسیب دیدن مو می شود. آنغوزه PH و پارامترهای شیمیایی سطح طبیعی پوست سر را حفظ می کند.

اين گياه افزون بر خواص دارويي گوناگون داراي كاربردهاي اقتصادي چشمگيري در صنعت داروسازي است. سالانه به طور ميانگين فقط در استان خراسان جنوبی، بيش از 60 تن آنغوزه در سطح 100 هزار هكتار عرصه هاي طبيعي برداشت مي شود و به دليل درآمد خوبي كه از اين محصول به دست مي آيد جوانان نيز به سمت آن جذب شده اند. تمام آنغوزه جمع آوري شده در استان به صورت خام در بشكه هاي فلزي 30 تا 35 كيلويي به هندوستان صادر مي شود و هندوستان با فرآوري اين محصول ارزش اقتصادي آن را تا 50 برابر افزايش مي دهد و ارزآوري نصيب خود مي كند و علاوه بر آن با وجود هم افزايي و همكاري با تجار هندي، آنان از دادن اطلاعات در خصوص چگونگي فرآوري اين محصول خودداري مي كنند.

بر اساس تحقيقات انجام شده در هندوستان گياه آنغوزه داراي 592 خاصيت درماني و دارويي است كه متاسفانه اين كشور با تحقيقات مختلف روي اين گياه خواص داوريي آن را استخراج و پس از فرآوري و استفاده در صنعت داروسازي، محصول نهايي توليدي خود را به كشورهاي اروپايي صادر مي كند. چند سالی است که پای قاچاقچیان و دلالان آنغوزه به استان باز شده است و آنان محصول آنغوزه را جمع‌آوری و از طریق افغانستان صادر می‌کنند چرا که کشور هند از تجار افغانستان چون جنگ زده‌اند، هزینه گمرکات نمی‌گیرد ولی از تجار ما ۶ دلار هزینه گمرکات می‌گیرد.

هم اکنون سفارش دهید