بادرنجویه

از این گیاه تا دوران میانه استفاده می شده است، به ویژه برای درمان سم خطرناک حیوانات و اثرات بارزی از آن مثل کاهش استرس و اضطراب، افزایش اشتها ، خواب آور ، کاهش درد بیماری و بهبود سو هاضمه اثبات شده است. این گیاهان در نزدیکی کندوهای عسل رشد مینمایند تا زنبورهای عسل را ترغیب به بازگشت به کندوهای خود کنند!

بابونه همچنین درمورد انسان، سلامت سیستم ایمنی بدن و دیواره غشای سلول را تقویت می کند. خوب است بدانید، مقاومت به انسولین یکی از رایج ترین مشکلاتی است که افراد مبتلا به دیابت در ایالات متحده با آن روبرو هستند. طبق تحقیقاتی که تاکنون در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی انجام شده است، تأثیر مثبت این گیاه بر قند خون توسط جامعه علمی تأیید شده است.

این گیاه به تقویت حافظه و عملکردهای مغز کمک می کند و تأثیر مثبتی بر روند درمان سکته مغزی دارد. این گیاه در نرمی پوست و کاهش حداقل چین و چروک بسیار موثر است و طبق نتایج آزمایشات جهانی با کاهش سطح قند خون در موش ها به دیابت نوع 2 کمک می کند. گیاه بادرنجبویه باعث بی خوابی در 85٪ افراد مبتلا به اضطراب و اختلالات خواب که تحت نظر آزمایش علمی قرار داشتند گردید. از نظر ترکیب شیمیایی ، اندامهای سبز این گیاه حاوی موادی مانند اسید اولئیک، سیترال، جرانیول و اسید رزماری است. این گیاه حاوی اسانس فرار است که منبع غنی سیترال است. در اسپانیا، برگ های بادرنجبویه را به سس سالاد اضافه می نمایند و برگ های تازه تر را با چای معمولی مخلوط می کنند تا یک نوشیدنی دلپذیر درست کنند.

هم اکنون سفارش دهید