شیرین بیان

شیرین بیان گیاهی است در طبیعت آزادانه رشد می کند که اسما پدربزرگ گیاهان دارویی نامیده میشود. شیرین بیان یک گیاه معروف است که در کنار مزارع گندم هم بصورت خودرو رشد میکند و از ساقه و ریشه های زیرزمینی آن کاربرد دارویی شناخته شده ای دارد و مردم از هزاران سال پیش برای درمان بیماری های مختلف از آن استفاده می کنند! شیرین بیان وقتی به عنوان محصول غذایی استفاده می شود تقریباً هیچ عارضه ای ندارد.

هنگامی که این یک محصول دارویی است ، ممکن است عوارض جانبی بر روی بدن داشته باشد. در طب سنتی از آن به عنوان کمک موثری در درمان سوزش معده استفاده می شود. حتما شنیده اید که شیرین بیان برای درمان سرفه استفاده می شود. این گیاه هنوز در ترکیب با شربت های سرفه و داروها برای بیماری های تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد. شیرین بیان در واقع ویروس هایی را که در مجاری هوایی هستند را از بین می برد. مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده است و متخصصان به این نتیجه رسیده اند که مصرف روزانه فقط 100 میلی گرم شیرین بیان می تواند باعث کاهش کلسترول LDL خون شود.

این گیاه قدیمی طبق تحقیقات علمی همچنین در درمان ویروس هپاتیت B مزمن، کمک به سرکوب ترشح آنتی ژن هپاتیت B و بهبود عملکرد کبد نیز موثر است. استفاده ازشیرین بیان باعث سبکی و سفیدی پوست می شود. طب سنتی می گوید که فلاوونوئیدها و فیتواستروژن های موجود در شیرین بیان همچنین خاصیت ضد التهابی آن به درمان شوره سر کمک می کند. برای از بین بردن بوی بد زیر بازوها و پاها، از آن پماد درست کرده و در این قسمت ها قرار دهید.

How can you work with us?